Sold
Elddis Crusader Solano
2026 |
4 berth |
Location:
- Catterick
| Reference Number | N15077 |
|---|---|
| Recommended Tow Vehicle Kerb Weight | 1,525/1,794kg |
| Shipping Length | 7.47m |
| External Body Width | 2.23m |
| External Body Height | 2.68m |
| Caravan Axle | Single Axle |
| Layout | Fixed Island Bed |
| Condition | New |
| Berth | 4 berth |
| Model Year | 2026 |
| Awning Size (in cm) | 1,035cm |
| Warranty | Manufacturers Warranty Applies |
| Weight (MIRO) | 1351kg |
| User Payload | 174kg |
| Weight (MTPLM) | 1525kg |
- AL-KO Chassis with AKS 3004 Stabiliser and ATC
- AL-KO Wheel Lock
- 'ActivCare' Upholstery Scheme
- Diamond Silver Sides
- Dometic Series 10 Fridge
- Heavy Duty Corner Steadies
- HaloTEC One Piece Interior Sides
- WiFi System
- Tracker
- Alde Heating System
Sold
Elddis Crusader Solano
2026 |
4 berth |
Location:
- Catterick