Sold
Xplore CV X8 Series 2
2025 |
4 berth |
Location:
- Catterick
| Reference Number | N14959 |
|---|---|
| Shipping Length | 5.99m |
| External Body Width | 2.05m |
| External Body Height | 2.77m |
| Motorhome Axle | Standard |
| Body Type | Van Conversion |
| Motorhome Layout | Rear Lounge |
| Condition | New |
| Base Vehicle | Fiat |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Diesel |
| Seatbelts | 4 seatbelts |
| Berth | 4 berth |
| Model Year | 2025 |
| Warranty | Manufacturers Warranty Applies |
| Weight (MTPLM) | 3500kg |
| Recommended Tow Vehicle Kerb Weight | 3,500/4,118kg |
- 25l LPG underslung tank with LED level indicator
- Electric entrance step
- Matt black kitchen sink with matt black fittings and taps
- Pop-top roof
- Sliding entrance door with flyscreen & rain deflector
- Teleco Wing onmi-directional aerial
- Thetford Triplex oven, grill & 3 burner gas hob
- Whale CompleteHeat heating & hot water system
- 87l Fridge-freezer
Sold
Xplore CV X8 Series 2
2025 |
4 berth |
Location:
- Catterick