Buccaneer Commodore
2017 |
4 berth |
Coming June 2026
PRICE
POA
(inc. 12mth warranty)
See 1 Similar Models
| Reference Number | |
|---|---|
| Branch Due In | Catterick |
| Shipping Length | 8.140m |
| Recommended Tow Vehicle Kerb Weight | 1,980/2,329kg |
| External Body Width | 2.450m |
| External Body Height | 2.635m |
| Caravan Axle | Twin Axle |
| Layout | Fixed Transverse Island Bed |
| Condition | Used |
| Berth | 4 berth |
| Model Year | 2017 |
| Awning Size (in cm) | 1,090cm |
| Weight (MIRO) | 1821kg |
| User Payload | 159kg |
| Weight (MTPLM) | 1980kg |
Buccaneer Commodore
2017 |
4 berth |
Coming June 2026
PRICE
POA
(inc. 12mth warranty)
See 1 Similar Models