Sold
Elddis Crusader Tempest
2026 |
6 berth |
Location:
- Catterick
| Reference Number | N15083 |
|---|---|
| Recommended Tow Vehicle Kerb Weight | 1,910/2,247kg |
| Shipping Length | 8.18m |
| External Body Width | 2.45m |
| External Body Height | 2.63m |
| Caravan Axle | Twin Axle |
| Layout | Fixed Bunks |
| Condition | New |
| Berth | 6 berth |
| Model Year | 2026 |
| Awning Size (in cm) | 1,090cm |
| Weight (MIRO) | 1731kg |
| User Payload | 179kg |
| Weight (MTPLM) | 1910kg |
- WiFi
- Tracker
- Teleco Teleplus X2/39U Directional Aerial
- Solar Panel
- 'ActivCare' Upholstery Scheme
- Alde Heating System
- AL-KO Wheel Lock
- AL-KO Chassis with AKS 3004 Stabiliser and ATC
- Diamond Silver Sides
- Dometic Series 10 Fridge
Sold
Elddis Crusader Tempest
2026 |
6 berth |
Location:
- Catterick