Sold
Sterling Continental 580
2017 |
4 berth |
Location:
Catterick
| Reference Number | U11795 |
|---|---|
| Recommended Tow Vehicle Kerb Weight | 1,706/2,007kg |
| Shipping Length | 7.49m |
| External Body Width | 2.26m |
| External Body Height | 2.61m |
| Caravan Axle | Single Axle |
| Layout | Fixed Transverse Island Bed |
| Condition | Used |
| Berth | 4 berth |
| Model Year | 2017 |
| Awning Size (in cm) | 1,002cm |
| Warranty | 12 Month Leisure World Protect Caravan Warranty |
| Weight (MIRO) | 1550kg |
| User Payload | 156kg |
| Weight (MTPLM) | 1706kg |
- Alloy Wheels
- Ample Storage
- Blinds & Flyscreens
- Fitted Carpets
- Fixed Bed
- Fridge & Freezer
- Microwave
- Electric Hob
- TV Bracket
- TV Aerial
Sold
Sterling Continental 580
2017 |
4 berth |
Location:
Catterick