Adria Coral Supreme MB 670 DL
- Catterick
| Vehicle Price (OTR) | £111,152.00 |
|---|---|
| Extras Fitted to this Vehicle: | |
| All Inclusive Pack | — |
| MB LuxPack Auto | £8,055.00 |
| MB Active Distance Assist DISTRONIC | £1,070.00 |
| MB Automatic Gearbox 9G-TRONIC | — |
| MB Traffic Sign Assist | £360.00 |
| Heat Exchange Alde / Engine | £890.00 |
| Auxiliary Battery 2x 100Ah, AGM | £280.00 |
| Cushions ROYAL ELEGANCE | — |
| Homologation weight upgraded from 3.88t to 4.5t | — |
| MB CDI 2.0 150hp Auto | £2,490.00 |
| Solar Panel 1x (set) | £510.00 |
| Upholstery MABEL | — |
| Total Price (OTR) | £124,807.00 |
| Reference Number | N15042 |
|---|---|
| Shipping Length | 7.69m |
| External Body Width | 2.29m |
| External Body Height | 2.87m |
| Motorhome Axle | Standard |
| Body Type | Coach Built |
| Motorhome Layout | Twin Beds |
| Condition | New |
| Base Vehicle | Mercedes |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Diesel |
| Seatbelts | 4 seatbelts |
| Berth | 3 berth |
| Model Year | 2026 |
| Warranty | Manufacturers Warranty Applies |
| Weight (MTPLM) | 3880kg |
- Alde heating and hotwater system
- 3 Burner gas hob with extractor fan
- Carpets
- Fixed sun roof panoramic window
- Functional wall with tv bracket, usb ports and power sockets
- Large garage
- Rear view camera
- Wind out awning
- Hab air conditioning
- "Mabel" Upholstery
Hire Purchase (Representative example HP)
Tailor your finance to manageable monthly payments.
The cost of the vehicle is spread over an agreed length of time at a fixed interest rate with a fixed monthly payment. After the final payment, you own the vehicle.
PCP (Personal Contract Purchase)
Tailor your finance to manageable monthly payments.
The cost of the vehicle is spread over an agreed length of time at a fixed interest rate with a fixed monthly payment.
Hire purchase
representative example
| Monthly payments of | £1,478.19 |
|---|---|
| Agreement term (months) | 120 |
| Cash price | £124,807.00 |
| Total deposit | £12,481.00 |
| Amount of credit | £112,326.00 |
| Total amount payable | £189,863.80 |
| Representative APR | 9.90 % |
| Option to purchase fee | £10.00 |
| Annual mileage | 8000 |
| Excess Mileage (pence per mile) | £0.09 |
PCP
representative example
| Monthly payments of | £1,719.65 |
|---|---|
| Final payment | £49,923.00 |
| Agreement term (months) | 60 |
| Cash price | £124,807.00 |
| Total deposit | £12,481.00 |
| Amount of credit | £112,326.00 |
| Total amount payable | £165,583.00 |
| Representative APR | 9.90% |
| Option to purchase fee | £10.00 |
Disclaimer
Leisure World Group Limited t/a Leisure World Catterick is an appointed representative of ITC Compliance Limited which is authorised and regulated by the Financial Conduct Authority (their registration number is 313486). Permitted activities include acting as a credit broker not a lender.
We can introduce you to a limited number of finance providers. We do not charge a fee for our Consumer Credit services. We do not act as a financial adviser, or fiduciary. We act in our own interest, whichever lender we introduce you to, we will typically receive commission from them based on either a fixed fee or a fixed percentage of the amount you borrow. Any and all commission amounts will be fully disclosed to you as part of your sales journey. You will be required to give your fully informed consent to our receipt of this commission. By doing this, you acknowledge that you understand our role as a credit broker, and that we will receive a financial incentive if you take out a loan from a lender that we introduce you to.
All finance applications are subject to status, terms and conditions apply, UK residents only, 18s or over, Guarantees may be required.
Adria Coral Supreme MB 670 DL
- Catterick