Sold
Coachman Laser 575 Xtra
2026 |
4 berth |
Location:
- Catterick
| Reference Number | N15163 |
|---|---|
| Base Vehicle | Fiat |
| Seatbelts | 4 seatbelts |
| Shipping Length | 7.43m |
| Recommended Tow Vehicle Kerb Weight | 1,739/2,046kg |
| Motorhome Axle | Standard |
| Motorhome Layout | Island Bed |
| Body Type | Coach Built |
| Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Engine BHP | 180bhp |
| External Body Width | 0m |
| External Body Height | 0m |
| Caravan Axle | Single Axle |
| Layout | Fixed Bed |
| Condition | New |
| Berth | 4 berth |
| Model Year | 2026 |
| Warranty | Manufacturers Warranty Applies |
| Weight (MIRO) | 1584kg |
| User Payload | 155kg |
| Weight (MTPLM) | 1739kg |
- AL-KO AKS 3004 Stabiliser and Automatic Trailer Control system
- Alde Heating
- Heavy Duty Corner Steadies
- Thetford Dual Fuel Hob, Oven & Grill
- 100% low energy LED lighting throughout
- Bluetooth Speaker System
- 40L Onboard fresh water tank
- Phantom VanGuard Remote Control Alarm System
- Luxurious Deep Pile Stain Resistant Loose Lay Carpets
- Floor level courtesy lighting
Sold
Coachman Laser 575 Xtra
2026 |
4 berth |
Location:
- Catterick