Swift Challenger 560
2019 |
4 berth |
Coming May 2026
PRICE
POA
(inc. 12mth warranty)
| Reference Number | |
|---|---|
| Recommended Tow Vehicle Kerb Weight | 1,550/1,823kg |
| Shipping Length | 7.54m |
| Branch Due In | Catterick |
| External Body Width | 2.23m |
| External Body Height | 2.61m |
| Caravan Axle | Single Axle |
| Layout | Fixed Island Bed |
| Condition | Used |
| Berth | 4 berth |
| Model Year | 2019 |
| Awning Size (in cm) | 1,020cm |
| Weight (MIRO) | 1389kg |
| User Payload | 161kg |
| Weight (MTPLM) | 1550kg |
Swift Challenger 560
2019 |
4 berth |
Coming May 2026
PRICE
POA
(inc. 12mth warranty)